10 listopada obchodzony jest "Dzień Jeża".

Utworzono dnia 10.11.2020

10 listopada obchodzony jest "Dzień Jeża".

W związku z tym szkolna grupa "Ekobadaczy" oraz Szkolne Koło PCK "Klub Wiewiórka" zorganizowały w szkole rodzinny konkurs pod hasłem "Zrób domek dla jeża".

Jeże to urocze, choć "kłujące" zwierzątka. Dzikie, a jednak mieszkające z nami w miastach, parkach i przydomowych ogródkach. Niestety los ich nie oszczędza. Są narażone na liczne niebezpieczeństwa i potrzebują naszej pomocy.

Podczas zimy jeże hibernują. Kiedy temperatura spada znajdują kryjówkę, w której przesypiają zimę. Takim zimowym schronieniem może być właśnie specjalnie zbudowany domek.

Uczniowie klas 4-8 przekazywali domki do pań Ewy Kardeli-Dyrki oraz Joanny Gruszki, natomiast uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pani Jolanty Gruszki.

Pamiętajmy, że bez pomocy ze strony człowieka w Polsce może zabraknąć jeży. Są to zwierzęta bardzo pożyteczne, trzeba je chronić. Dlatego zależy nam na tym, aby jeże w Nysie miały się jak najlepiej.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, już kolejnego dnia po podaniu informacji o jego organizacji do nauczycieli dostarczono pierwsze prace. Przy konstruowaniu pracowały całe rodziny. Zaangażowani byli dziadkowie, rodzice, ciocie oraz rodzeństwo – śmiało więc można stwierdzić, że wyzwanie pomocy jeżom to projekt międzypokoleniowy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w budowę domków członkom rodzin – każdemu kto przyczynił się do powstania „Słonecznych domków dla jeży”.

W tym miejscu należy również wspomnieć, iż pani Ewa Kardela- Dyrka, która była pomysłodawczynią projektu otrzymała nominację do tytułu „Osobowość Roku 2020” w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna” (plebiscyt organizowany jest przez Nową Trybunę Opolską).

Prosimy o glosy na panią Ewę. Podziękujmy jej za dobre serce dla zwierząt. Każdy głos się liczy!!! - Głosy oddawać można do 26 V b.r. do godz. 20:00 klikając (bezpłatnie) w baner „ GŁOSUJ KLIKIEM” pod linkiem: https://nto.pl/p/kandydat/ewa-kardela-dyrka%2C1904757/... lub wysyłając sms o treści: OPC.124 na numer 72355 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Szkolne Koło PCK "Klub Wiewiórka".

Oto efekty pracy naszych uczniów i ich najbliższych, które można oglądać w parku nieopodal naszej szkoły.

Dzień Jeża

Utworzono dnia 26.04.2021, 09:32