Misja Szkoły

Misją naszej Szkoły jest stałe podnoszenie jakości pracy we wszystkich obszarach jej działalności, czerpanie wzorów z ponad siedemdziesięcioletniej tradycji oraz upowszechnianie pełnych ofiarności postaw życiowych naszych patronów - Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Wychowujemy w duchu patriotyzmu, poszanowania dla tradycji narodu, promujemy polskie dziedzictwo kulturowe i historyczne.

Zapewniamy wszechstronny rozwój osobowości uczniów, z poszanowaniem ich indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Zapewniamy wysoką jakość nauczania, wychowania i opieki w atmosferze życzliwości i bezpieczeństwa oraz dobrej organizacji pracy.

Uczymy odpowiedzialności za siebie i innych, kształtujemy pozytywne nastawienie do nauki i pracy, uwrażliwiamy na potrzeby innych ludzi i środowiska.

Wdrażamy do demokracji, solidaryzmu społecznego, tolerancji i szacunku, kształtujemy wrażliwość estetyczną, otwartość na kulturę, promujemy zdrowy i aktywny styl życia.

Dążymy do integracji społeczności szkolnej w duchu wzajemnej akceptacji i tolerancji, wspomagamy rodziny w ich realizacji zadań wychowawczych.