Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Rekrutacja

Szanowni Państwo!

Drogie Dzieci!

 

3 kwietnia 2023 r. rozpoczyna się w gminie Nysa elektroniczny nabór wniosków o przyjęcie do szkoły dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2023/24 .

Przypominamy linki do naboru:

http://nysa.podstawowe.vnabor.pl  lub  https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/nysa

 

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie jest organizacja DNIA OTWARTYCH DRZWI , który w tym roku przypadnie 1 kwietnia 2023r. i nie jest to żart prima aprilis!

 W pierwszą sobotę kwietnia, w godzinach 10.00 - 12.00 serdecznie zapraszamy Państwa wraz z Pociechami – przyszłymi pierwszoklasistami, do zwiedzenia naszej placówki
i do zapoznania się z ofertą edukacyjną, warunkami, w jakich uczą się nasi wychowankowie, ale także abyście mieli Państwo możliwość porozmawiania
z pracownikami szkoły – z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi oraz rodzicami uczniów już uczęszczających do naszej placówki.

Decyzja dotycząca rozpoczęcia przez Państwa Dzieci edukacji szkolnej jest bardzo ważna i rodzi konieczność dokonania różnorodnych przemyśleń.

Pozytywne nastawienie dziecka do szkoły, to jeden z warunków decydujących

o powodzeniu w nauce. O udanym starcie do edukacji w najwyższym stopniu decydują właśnie rodzice, rozmawiając z dzieckiem, przygotowując je do podjęcia nowych obowiązków, wyrażając swoje nadzieje, jakie wiążą z tym wydarzeniem, opowiadając            o nowych kolegach i koleżankach , a także o  pani, która z serdecznością otoczy opieką każde powierzone jej dziecko, zapewni bezpieczeństwo i stworzy warunki do rozwoju

i osiągania sukcesów na miarę możliwości każdego ze swoich podopiecznych.

Chcemy Państwa zapewnić, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie zarówno sześciolatków jak              i siedmiolatków do oddziałów klas pierwszych. 1 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie zamierzamy otworzyć 3 takie oddziały.

Na wydzielonych tylko dla dzieci młodszych piętrach budynku szkolnego, mamy duże przestrzenne klasopracownie, pracownię informatyczną dla uczniów klas I-III, gabinety terapii pedagogicznej oraz świetlicę szkolną z salami do zabaw ruchowych, zajęć cichych, do gier i zabaw dydaktycznych. Wielofunkcyjne boisko z bieżnią oraz kolorowy plac zabaw
,, Radosna Szkoła” uatrakcyjniają organizację zajęć ruchowych.

W placówce funkcjonuje kuchnia i stołówka szkolna, a dzieci z Sękowic, Radzikowic i Jędrzychowa dowożone są do szkoły autobusem pod opieką pracownika obsługi( kurs zamknięty).

W szkole można skorzystać z porad logopedy, pedagoga, psychologa, tyflopedagoga, terapeuty, pielęgniarki medycyny szkolnej.

 Wszystkie dzieci obojga rodziców pracujących mogą korzystać z bezpłatnej opieki świetlicowej od 7.00 do 16.30. 

Bierzemy udział w coraz nowszych projektach edukacyjnych, a dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych stale ulepszamy sposoby przekazywania informacji ( platforma do nauki zdalnej Microsoft Teams, dziennik elektroniczny, ,, Laboratoria Przyszłości” ) .

Od lat nasi uczniowie odnoszą znaczące sukcesy w różnorodnych konkursach, turniejach i zawodach sportowych oraz podczas egzaminu ósmoklasisty, o czym możecie się Państwo przekonać, śledząc informacje na stronie internetowej szkoły www.sp1nysa.eu  .   

Wizytówką naszej placówki w sferze wychowawczej jest działalność wolontaryjna

i budowanie otwartych postaw na potrzeby innych ludzi / koncerty i akcje charytatywne /.

Za realizację w praktyce Pedagogiki Korczakowskiej nasza placówka została odznaczona Honorową Odznaką za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka - Dignitatis Infantis Defensori .

Dołożymy wszelkich starań, żeby szkoła była ważnym i dobrze kojarzącym się miejscem, gdzie dziecko jest szanowane, zrozumiane i gdzie stawia się przed nim mądre         i rozsądne zadania, które służą jego rozwojowi.

Szanowni Państwo,

zależy nam, aby to Państwo wraz ze swoimi pociechami zechcieli poznać nas bliżej - osobiście odwiedzając naszą placówkę w Dniu Otwartych Drzwi  – 1 kwietnia 2023r.
w godz. 10.00-12.00.

Będzie nam niezwykle miło, jeśli po odwiedzinach naszej placówki podejmą Państwo decyzję o zapisaniu Swojego Dziecka do naszej szkoły, do sześciuset osobowej rodziny naszych niezwykłych podopiecznych.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, wniosek o przyjęcie do szkoły od 3.04.2023r. można będzie wypełnić  w sekretariacie z pomocą pracownika administracji. Zapraszamy!                                                                           

 

 

Z poważaniem

Bożena Węglarz

Dyrektor Szkoły

 

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Udział w projektach