Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Szanowni Państwo!

Rodzice, Opiekunowie przyszłych Pierwszaków!

W kwietniu rozpoczyna się okres obowiązkowej rekrutacji dzieci siedmioletnich do klas pierwszych ( rocznik 2014) oraz tych dzieci z rocznika 2015, których rodzice czy prawni opiekunowie podejmą decyzje o wcześniejszym posłaniu sześciolatka do szkoły.

W tym roku po raz pierwszy rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa prowadzona będzie przy pomocy systemu elektronicznego, analogicznego do funkcjonującego od kilku lat systemu naboru do przedszkoli.

Decyzja dotycząca rozpoczęcia przez Państwa dzieci edukacji szkolnej jest bardzo ważna i rodzi konieczność dokonania różnorodnych przemyśleń. Pozytywne nastawienie dziecka do szkoły , to jeden z warunków decydujących o powodzeniu w nauce .

O udanym starcie do edukacji w najwyższym stopniu decydują właśnie rodzice lub prawni opiekunowie , rozmawiając z dzieckiem, przygotowując je do podjęcia nowych obowiązków, wyrażając swoje nadzieje, jakie wiążą z tym wydarzeniem, opowiadając o nowych kolegach i koleżankach , a także o pani, która z serdecznością otoczy opieką każde powierzone jej dziecko, zapewni bezpieczeństwo i stworzy warunki do rozwoju i osiągania sukcesów na miarę możliwości każdego ze swoich podopiecznych.

Nam - kierownictwu i pedagogom SZKOŁY REJONOWEJ Państwa Dziecka, także zależy na jego powodzeniu i sukcesach w nauce, dlatego opracowując ofertę edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie na nowy rok szkolny, przygotowaliśmy dla naszych przyszłych uczniów różne propozycje.

Chcemy Państwa zapewnić, że nasza placówka jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie do szkoły sześciolatków i siedmiolatków.

Na wydzielonych tylko dla dzieci młodszych piętrach mamy duże , przestrzenne klasopracownie, pracownię informatyczną dla uczniów klas I-III, gabinety terapii pedagogicznej oraz świetlicę szkolną z salami do zabaw ruchowych, zajęć cichych, do gier i zabaw dydaktycznych. Każda klasa ma swoją, dobrze wyposażoną klasopracownię i uczy się w systemie jednozmianowym od 8.00 ( obecnie w czasie pandemii, dla bezpieczeństwa dzieci i dorosłych w systemie stacjonarnym uczymy się na dwie zmiany).

Wielofunkcyjne boisko z bieżnią oraz kolorowy plac zabaw,, Radosna Szkoła” uatrakcyjniają organizację zajęć ruchowych.

W placówce funkcjonuje kuchnia i stołówka szkolna, przygotowująca przepyszne, domowe dwudaniowe obiady z deserami ( obecny koszt 4,50 zł ), a dzieci z Sękowic, Radzikowic i Jędrzychowa dowożone są do szkoły gimbusem pod opieką pracownika obsługi.

W szkole można skorzystać z porad logopedy, pedagoga, psychologa, pielęgniarki medycyny szkolnej.

Wszystkie dzieci obojga rodziców pracujących mogą korzystać z bezpłatnej opieki świetlicowej od 6.45 do 16.30, a jeśli zajdzie taka potrzeba- dłużej.

Bierzemy udział w coraz nowszych projektach edukacyjnych, zdobywamy liczne certyfikaty, a dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych stale ulepszamy sposoby przekazywania informacji. Od 6 lat w naszej placówce funkcjonuje dziennik elektroniczny - rodzice i prawni opiekunowie na bieżąco, nie wychodząc z domu, mogą śledzić postępy i frekwencję swojego dziecka , kontaktować się z nauczycielami za pomocą e-maili. Podczas pandemii, w czasie nauczania zdalnego wszyscy

uczniowie naszej szkoły uczyli się za pomocą platformy Microsoft Teams. W tym roku utworzyliśmy w całej szkole nowoczesną infrastrukturę sieci LAN i główną magistralę światłowodową o mocy 10G.

Od lat nasi uczniowie odnoszą znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, o czym możecie się Państwo przekonać, śledząc informacje na jeszcze istniejącej ,, starej” stronie internetowej szkoły / www.sp1nysa.wodip.opole.pl /, wkrótce podamy do wiadomości nowy adres szkolnej strony.

Co roku liczna grupa uczniów za osiągnięcia w nauce i sporcie otrzymuje Stypendium Burmistrza Nysy.

W 2015 roku w 10. rocznicę nadania szkole imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu, ówczesny Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, za realizację w praktyce Pedagogiki Korczakowskiej odznaczył naszą placówkę Honorową Odznaką za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka - Dignitatis Infantis Defensori .

Wizytówką naszej szkoły w sferze wychowawczej jest działalność wolontaryjna i budowanie otwartych postaw na potrzeby innych ludzi / np. coroczne koncerty na rzecz nyskiego hospicjum, akcje charytatywne na rzecz uczniów i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej /.

Szanowni Państwo,

1 września 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie zamierzamy utworzyć trzy oddziały klasy pierwszej. Jeśli sytuacja w kraju na to pozwoli, zorganizujemy dla Państwa i Państwa pociech Dzień Otwartych Drzwi oraz zebranie informacyjne .

Pragniemy, żebyście Państwo zapoznali się nie tylko z naszą ofertą edukacyjną, warunkami, w jakich uczą się nasi wychowankowie, ale także abyście mieli Państwo możliwość porozmawiania z pracownikami szkoły – z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi oraz rodzicami uczniów już uczęszczających do naszej placówki.

Dołożymy wszelkich starań, żeby szkoła była ważnym i dobrze kojarzącym się miejscem, gdzie dziecko jest szanowane, zrozumiane i gdzie stawia się przed nim mądre i rozsądne zadania, które służą jego rozwojowi.

Będzie nam zatem niezwykle miło, jeśli podejmą Państwo decyzję o zapisaniu Swojego Dziecka do naszej szkoły, do ponad sześciuset osobowej Rodziny naszych niezwykłych podopiecznych.

Bożena Węglarz

Sb