Przesłanie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu

PRZESŁANIE MIĘDZYNARODOWEJ KAPITUŁY ORDERU UŚMIECHU

Do wszystkich Dorosłych!
Czy pamiętacie, jak byliście dziećmi? O czym ma­rzyliście, czego pragnęliście, dlaczego płakaliście, przez co cierpieliście? Spróbujcie to sobie przypo­mnieć, a zrozumiecie dzisiejsze dzieci. I będziecie im mogli dać chwile szczęścia, radości, wywołać uśmiech na ich buziach. Odczujecie wtedy. Ze nie tylko otrzymywanie jest przyjemnością, ale prawdziwym szczęściem jest dawanie. Rozjaśnienie dzieciństwa przez działanie, wyciągnięcie pomocnej dłoni, zrozumienie trosk i kłopotów, jakie mają ci najmłodsi. To oni czekają na Waszą przyjaźń i poważne traktowanie. Bądźcie jak Kawalerowie Orderu Uśmiechu. Pamiętajcie, że największą nagrodą jest szczery, promienny uśmiech dziecka.

Do wszystkich Dzieci!
Są tacy dorośli, którzy przynoszą wam uśmiech, radość, szczęście. Nie mają pretensji, nie pouczają, ale rozumieją, jakby byli jednymi z Was. Spieszą z pomocą, jeśli macie kłopoty nie wiecie jak postąpić, co zrobić. Z uwagą wysłuchają waszych argumentów, zastanowią się nad tym co proponujecie, podsuną dobrą radę. To są ci dorośli, którzy wiedzą, że dziecko, chociaż niewiele jeszcze umie, nie zna życia, to taki sam człowiek jak oni, tyle że dużo mniejszy i dużo młodszy. To ci dorośli, którzy wiedzą, że nie mają mono­polu na mądrość, uczciwość, prawdomówność i że warto posłuchać dzieci. Jeśli nawet nie mają Orderu Uśmiechu, to są na pewno Waszymi dobrymi przyjaciółmi.