Świetlica szkolna czynna jest codziennie w czasie zajęć szkolnych

w godzinach  7.00- 16.30

Wychowawcy świetlicy:

1. Marzena Łaszkiewicz
  2. Jolanta Gruszka
  3. Joanna Stopyra

Świetlica jest placówką wychowania pozalekcyjnego.

Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki bezpośrednio przed i po zajęciach dydaktycznych.

Zajęcia świetlicowe organizowane sa dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy obojga  ich rodziców lub dojazd do domu, dla uczniów zwolnionych z zajęć edukacyjnych  oraz dla uczniów wymagających opieki pedagogiczno-psychologicznej.

W świetlicy prowadzone są zajęcia w grupach wychowawczych.  Grupa wychowawcza składa się ze stałych uczestników świetlicy.  Liczba uczniów w grupie nie powinna przekraczać 25 uczniów.

Szczegółowe zasady korzystania ze świetlicy określa regulamin świetlicy zatwierdzony przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie.

Zapisy do świetlicy szkolnej prowadzone są na podstawie karty zapisu wypełnianej przez  rodziców/prawnych opiekunów, kierowanej do dyrektora Szkoły w terminie do 15 września.

Świetlica jest organizowana w wypadku przydziału przez organ prowadzący Szkołę środków finansowych na jej działalność.

Do zadań świetlicy należy:

1. wspomaganie procesu dydaktycznego szkoły;
  2. umożliwienie uczniom odrabianie pracy domowej;
  3. upowszechnianie wśród wychowanków zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny;
  4. przygotowanie uczniów do udziału w życiu społecznym;
  5. rozwijanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień uczniów;
  6. wyrabianie u uczniów samodzielności;
  7. stwarzanie wśród uczestników nawyków do uczestnictwa w kulturze,
  8. przeciwdziałanie niedostosowaniu społecznemu i demoralizacji;

Realizacja zadań świetlicy prowadzona jest w formach:

1. zajęć specjalistycznych,
  2. zajęć wg indywidualnych zainteresowań uczniów,
  3. zajęć utrwalających wiedzę,
  4. gier i zabaw rozwijających,
  5. zajęć sportowych.

Świetlica realizuje swoje zadania wg opiekuńczego, wychowawczego, dydaktycznego i profilaktycznego planu pracy szkoły obowiązującego w danym roku szkolnym i tygodniowego rozkładu zajęć, zatwierdzonych przez dyrektora Szkoły.

AKTUALNOŚCI:

Zdrowo w najmłodszych klasach - "Program dla szkół"

Utworzono dnia 09.05.2021

„Jedz owoce i warzywa, a będziesz w energii pływał!” głosi zachęcające do zdrowego odżywania powiedzenie. Nasza placówka w bieżącym roku szkolnym uczestniczy w „Programie dla szkół” będącym kontynuacją programów „Owoce i warzywa  w szkole” oraz „Mleko w szkole”, którego adresatami są Uczniowie z najmłodszych klas.

czytaj dalej... na temat: Zdrowo w najmłodszych klasach - "Program dla szkół"

Utworzono dnia 14.04.2021, 13:13