Stowarzyszenie Pro Uno

Stowarzyszenie PRO UNO zostało powołane do życia w 2005 roku. Komitet założycielski za główny cel postawił sobie wybudowanie sali gimnastycznej na potrzeby naszej szkoły. Niestety ten projekt nie doszedł do skutku i z biegiem lat Stowarzyszenie skupiło się na organizacji wypoczynku letniego dla uczniów SP1. Inicjatorem i pomysłodawcą kolonii był pan Leszek Węglarz i dzięki współpracy Stowarzyszenia i Szkoły wyjechaliśmy nad morze 13 razy, dzięki czemu staliśmy się prekursorami w organizacji tej formy wypoczynku. Wakacje z PRO UNO stały się tradycją. Kiedy w 2020 roku pandemia pokrzyżowała nam plany, z ogromnym żalem odwołaliśmy wyjazd.

Jako nowa prezeska za główne zadanie postawiłam sobie reaktywację Jedynkowych kolonii. Udało się to w roku 2022, kiedy prawie setka dzieci odpoczywała w nadmorskim Rewalu. Wiosną 2023 odbyły się warsztaty florystyczne, a latem znów spędzimy wspólnie czas na półkoloniach i koloniach.

Pragnę gorąco zaprosić do współpracy osoby, którym na sercu leży dobrostan naszych dzieci, osoby, które dysponują czasem, energią i pomysłami na zaangażowanie PRO UNO w działania na rzecz uczniów szkoły.

Prezes Stowarzyszenia PRO UNO

Ewa Witkowska

Główne cele Stowarzyszenia Pro Uno:

- inicjowanie i koordynowanie zajęć pozalekcyjnych w szkole i poza szkołą,

- organizacja wypoczynku letniego i zimowego uczniów szkoły,

- dbałość o właściwy poziom nauczania dzieci,

- organizacja grup terapeutycznych dla dzieci wymagających szczególnej opieki,

- udzielanie pomocy materialnej uczniom,

- pomnażanie majątku szkoły, bazy dydaktycznej.

ZAŁĄCZNIKI: