Kuchnia i stołówka

WYMARZONA… WYCZEKANA...

KUCHNIA I STOŁÓWKA SZKOLNA

Nasza szkolna kuchnia i stołówka rozpoczęły swoją działalność 24 lutego 2020 roku. Od tego czasu w całej szkole pachnie pysznymi, domowymi obiadkami. Czekaliśmy na swoją kuchnię ponad 20 lat! Cała inwestycja kosztowała 355 tysięcy złotych!

Według Światowej Organizacji Zdrowia "Zdrowe odżywianie i poprawa jego jakości, powinny stanowić istotny element każdego programu szkolnego ze względu na pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka, na rozwój zdolności edukacyjnych i wyniki w nauce".

Dlatego w  naszej szkolnej kuchni dania są zbilansowane, ograniczono stosowanie soli i cukru,  niemal całkowicie zrezygnowano ze smażenia potraw, wyjątek stanowią uwielbiane przez uczniów naleśniki i racuchy. Reszta dań jest pieczona, duszona lub gotowana. Świeże owoce, jogurty, soki, zaczęto serwować w formie deserów.

Zmiany są zasługą intendentki p. Justyny Cycoń oraz pełnej pasji kucharki p. Cecylii Turoń i jej prawej ręki p. Marzeny Kupis, które przygotowują smaczne i zdrowe potrawy dla uczniów.

Szkolne posiłki są teraz nie tylko pożywne, ale i niedrogie. Koszt dwudaniowego obiadu z deserem i napojem, jaki ponosi uczeń to zaledwie 4,50 zł (resztę dopłaca gmina).

Nie ma większej nagrody jak podziękowania uczniów wyrażone w różnych formach zachwytu: ,,Mniam mniam, było pyszne!”, ,,Takie, jak u mojej babci”, ,,Lepsze niż w domu”, ,,Mistrzostwo świata!”

ZAPRASZAMY WIĘC NA OBIADKI!

Wystarczy tylko pobrać druk umowy, wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły lub u pani intendentki.

Kuchnia

Utworzono dnia 26.04.2021, 14:03