Zdrowo w najmłodszych klasach - "Program dla szkół"

Utworzono dnia 09.05.2021

„Jedz owoce i warzywa, a będziesz w energii pływał!” głosi zachęcające do zdrowego odżywania powiedzenie. Nasza placówka w bieżącym roku szkolnym uczestniczy w „Programie dla szkół” będącym kontynuacją programów „Owoce i warzywa  w szkole” oraz „Mleko w szkole”, którego adresatami są Uczniowie z najmłodszych klas.

W ramach szerzenia dietetycznej świadomości Dzieci w trakcie zajęć stacjonarnych otrzymują poczęstunki złożone z porcji wybranych warzyw (marchew, rzodkiewki, kalarepa, papryka), owoców (jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, pomidorki) bądź soku oraz mleka. Jako, że założeniami projektu są (jak podają organizatorzy): „nauka samodzielnego dokonywania (…) wyborów żywieniowych oraz poszerzenie wiedzy (…) na temat pochodzenia owoców, warzyw oraz produktów mlecznych, zdrowej diety i innych powiązanych zagadnień” towarzyszą mu tematyczne zajęcia, pogadanki, emisje multimedialnych prezentacji.

Ogromna rolę odgrywają działania w świetlicy szkolnej. W ramach programu powstały uczniowskie prace wykonane głównie techniką pastelową, które z dumą prezentujemy na ściennej gazetce.