BEZPŁATNA OPIEKA STOMATOLOGICZNA

Utworzono dnia 23.10.2023

Szanowni Państwo,

Informuję, że oprócz profilaktycznej opieki stomatologicznej świadczonej w DENTOBUSIE, przyjeżdżającym do naszej szkoły , można będzie korzystać dodatkowo ze świadczeń w gabinecie stomatologicznym znajdującym się w drugim budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 przy ulicy Chodowieckiego 7 w Nysie.

Programem bezpłatnej opieki lekarza dentysty zostaną objęci wszyscy uczniowie, których rodzice/prawni opiekunowie wypełnią i dostarczą do szkoły niezbędne dokumenty - formularz zgody, który wraz z innymi niezbędnymi informacjami znajduje się poniżej w załącznikach oraz w zakładce Rodzice / Informacje. Formularz należy pobrać za strony, wydrukować i wypełnić oraz zwrócić do sekretariatu szkoły do piątku 27.10.2023r. (Formularze zgody dostępne są także w szkole, można je wypełnić na miejscu)

CELE PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO ,,AGENCI UŚMIECHU”:

* ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIA PRÓCHNICY U MŁODYCH PACJENTÓW

* EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY W ZAKRESIE ZDROWIA I HIGIENY JAMY

USTNEJ

* WCZESNE WYKRYWANIE PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH DZIĘKI REGULARNYM PROFILAKTYCZNYM BADANIOM STOMATOLOGICZNYM

Uczeń biorący udział w profilaktyce będzie zaproszony na bezpłatną wizytę do gabinetu, gdzie będzie miał wykonany pełen wachlarz świadczeń refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia m.in.:

*badanie lekarskie kontrolne, które obejmuje instruktaż higieny jamy ustnej,

*lakierowanie zębów (fluoryzacja),

*zabezpieczenie profilaktyczne lakiem szczelinowym,

*usunięcie złogów nazębnych ze wszystkich zębów (usunięcia złogów, osadów, kamienia nazębnego),

*leczenie próchnicy początkowej (zastosowanie preparatu w postaci żelu),

*leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej ( np. afty, zaczerwienienia, otarcia),

*badanie żywotności zębów ( np. po przebytym urazie/upadku w przeszłości).

Uczeń po wizycie otrzyma formularz dedykowany rodzicom z informacją jakie świadczenia zostały wykonane oraz niezbędne informacje dotyczące np. zaleconej konsultacji specjalistycznej, stanu higieny jamy ustnej u dziecka oraz jakie zęby wymagają leczenia.

Z tego względu, iż zabiegi profilaktyczne są bezinwazyjne, bezbolesne oraz bezkrwawe rodzice nie muszą obawiać się, że dziecko będzie czuło dyskomfort/ból podczas takiej wizyty.

W razie potrzeby w czasie wizyty dziecka może brać udział  rodzić/prawny opiekun.

Transport:

W celu lepszej dostępności uczniów z innych szkół do gabinetu  w SP nr 5 będzie zorganizowany transport w ramach ''wycieczki do stomatologa''.

Rodzice/opiekunowie dostarczając formularz zgody na opiekę stomatologiczną, wyrażają jednocześnie zgodę na udział swojego dziecka w programie oraz transport ucznia do gabinetu ( jednorazowo busem będzie jechała grupa 15 uczniów z danej klasy pod opieką pracownika pedagogicznego gabinetu stomatologicznego, który będzie opiekował się całą grupą uczniów podczas pobytu  dzieci w SP5 ).

Zachęcam Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi  informacjami na stronie internetowej szkoły oraz o składanie deklaracji udziału dziecka w programie.

Bożena Węglarz-dyrektor szkoły

ZAŁĄCZNIKI:

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Licznik odwiedzin: