WIOSNA w szkolnej bibliotece

Utworzono dnia 21.03.2021

Po długiej  zimie wszyscy  z utęsknieniem czekamy na przyjście wiosny. Każdego dnia obserwujemy zmiany w przyrodzie - słońce mocniej grzeje, zwierzęta wychodzą z zimowego ukrycia, ptaki powracają do swoich gniazd, pojawiają się pierwsze kwiaty...

Aby wyjść wiośnie na spotkanie biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie literacko-plastycznym, który polegał na wykonaniu przez wszystkich uczniów poszczególnych klas, jednego wspólnego plakatu ilustrującego wiersz Mieczysławy Buczkówny:

Znaki wiosny

Dmuchnął ciepły wiatr od łąki,
Już na gruszy pierwsze pąki!
Na jabłonce skrzeczy kawka:
– Tam pod płotem wzeszła trawka!
A na grządce, czy nie słyszysz?
Żółte kiełki – to irysy!
– Słyszę – wróbel jej odwrzaśnie –
Pierwszy fiołek zakwitł właśnie!
Strzyżyk z gniazda się wychyla!
– Ja widziałem już motyla!
Wszędzie szczebiot, szum wesoły.
W ulu się zbudziły pszczoły.
Jaki ruch i gwar w ogródku!
Witaj, wiosno, żegnaj smutku!

Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów czytelnictwa literatury pięknej dla dzieci, rozbudzenie ich wyobraźni, pobudzenie do plastycznej wypowiedzi i oczywiście dostrzeganie uroku natury.

Plakaty wykonane przez poszczególne klasy,  piękne, pomysłowe i bardzo starannie wykonane zapełniły pomieszczenie biblioteki szkolnej, gdzie można podziwiać wiosnę w różnych odsłonach. Oprócz umieszczenia plakatu na wystawie, wszystkie klasy za wykonane prace otrzymały jeszcze drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie, ogrom wykonanej pracy, zaangażowanie i uczucia włożone w wykonanie przepięknych prac plastycznych.

WIOSNA w szkolnej bibliotece

Utworzono dnia 08.04.2021, 20:41