W naszej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika

Utworzono dnia 09.03.2021

W dniach 2 – 9 marca 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych, czyli uroczyste przyjęcie ich do grona czytelników biblioteki.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali „Bajkę o rybaku i złotej rybce” w oparciu o teatrzyk kamishibai. Następnie odbyła się pogadanka na temat zalet płynących z czytania oraz próśb książki o jej szanowanie w oparciu o wiersz „Skargi książki”.

Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość znanych i lubianych tytułów oraz bohaterów baśni i bajek.

Po przeprowadzonej pogadance i bajkowym egzaminie przeprowadzano uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści  otrzymali zakładki oraz Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, a także list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dziećmi.

Gratulujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej