W ramach kolejnych działań "Tygodnia bezpieczeństwa" - tym razem starsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pogadance ze strażakami z zaprzyjaźnionej i zlokalizowanej w sąsiedztwie szkoły Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie.
Poruszono w jej trakcie temat rozsądnego użytkowania telefonów (zwłaszcza w trakcie letnich, miejskich spacerów czy przechodzenia przez jezdnię), obowiązku noszenia kasków w ruchu drogowym dla osób poniżej 16 r. ż., zasad wzywania pomocy przy użyciu numeru alarmowego: 112 oraz podkreślono rangę nauki pierwszej pomocy.
Wspomniano o uważności w trakcie wakacji na wsi - wśród zwierząt i stanowiących zagrożenie maszyn rolniczych. Nastolatkom przypomniano także, że warto przebywać wyłącznie nad strzeżonymi zbiornikami wodnymi, jak również, iż uleganie namowom kolegów do popełniania czynów karalnych bądź zażywania szkodliwych substancji niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne i prawne.
Za bezcenną wiedzę, otwartość w dialogu z młodzieżą - uczestnicy spotkania składają naszym Gościom serdeczne podziękowania.












































