DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Utworzono dnia 11.04.2024
Albert Einstein, Woody Allen, Andy Warhol czy słynny raper Mata – łączy ich popularność, wpływ na rozwój kultury, ale również fakt, że wszyscy z nich należą do grona osób w spectrum autyzmu. Kwiecień jest szczególnym miesiącem – czasem edukacji na temat tego zaburzenia. Stał się również okazją do organizacji tematycznych warsztatów poprowadzonych 11 kwietnia przez naszego Gościa p. Grzegorza Gosa (m.in. pedagoga specjalnego, oligofrenopedagoga, socjoterapeutę, specjalistę ds. terapii dzieci ze spektrum autyzmu, terapeutę SI i ręki, przedstawiciela Fundacji „Nasz Promyk”, wykładowcę akademickiego). Uczniowie poznali świat swoich rówieśników, a poprzez przykładowe wyzwania do wykonania mogli przez chwilę zmierzyć się z trudnościami jakich doświadczają osoby w spectrum, poznać źródło niektórych pojawiających się zachowań. Tej lekcji empatii towarzyszył symboliczny niebieski ubiór oraz „ciche przerwy”, które na stałe wpisały się w naszą tradycję.
Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania dla p. Grzegorza Gosa oraz dla Fundacji „Nasz Promyk” Integracja Sensoryczna Nysa za przekazaną cenną wiedzę i kreowanie postaw szacunku wobec drugiego człowieka w myśl hasła głoszącego, że wszyscy „jesteśmy różni, lecz równie ważni”.

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Utworzono dnia 11.04.2024, 20:41