do hymnu

Utworzono dnia 26.10.2022

Arystoteles twierdził, że „Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów”. Szlachetnie umuzykalnieni, w duchu patriotycznym, z powagą i patosem wzięliśmy udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych: ,,Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Czujnym, profesjonalnym uchem i okiem, występ uczniowski oceniało jury, w skład którego wchodzili: prof. dr hab. Aleksandra Paszek-Trefon z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz prof.zw. dr hab. Wiesław Delimat z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – wybitne osobistości muzyczne. Było to nie lada wyzwanie… 350 uczniów pod dyrygenturą p. Artura Borysia odśpiewało acapella, z pamięci „Mazurek Dąbrowskiego” oraz dwie pieśni hymniczne – w naszym przypadku: dziewięciozwrotkowy „Marsz Pierwszej Brygady” i „Rotę” . Fragmenty występu zostały zarejestrowane na prezentowanym filmie. Koordynatorem projektu była p. Anna Palczewska-nauczycielka historii, dyrygentem oraz opiekunem muzycznym dla 350 -cio osobowego chóru p. Artur Boryś- nauczyciel muzyki. Wszystkim zaangażowanym składamy podziękowania oraz gratulacje. Największe brawa należą się występującym Uczniom. Cała Społeczność Szkolna jest z Was dumna! Reprezentowaliście nas z godnością i honorem!