Akcja "Szkoła pamięta"

Utworzono dnia 31.10.2022
Noblista literacki Hose Saramago każdy dzień uznawał za "kawałek historii", której "nikt nie jest w stanie opowiedzieć do końca". Jej elementy, mówiące o przeszłości lokalnej, zawierające w sobie często także wspomnienie bezimiennych, zapomnianych przez wielu osób, poznali Szóstoklasiści w ramach spaceru dydaktycznego - odwiedzając miejsce dawnego obozu jenieckiego przy obecnym Placu I. J. Paderewskiego, ławkę Jerzego Kozarzewskiego (ul. Kolejowa) oraz Pomniki: Józefa Piłsudskiego w Rynku, jak również "Patriotom Polskim" na Placu M. Kopernika. Od czterech lat - przełom października i listopada to czas uczestnictwa naszej placówki w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta - poprzez odwiedzanie miejsc związanych z pamięcią historyczną, edukację patriotyczną od najmłodszych lat, w tym roku także muzycznie w inicjatywie "Do hymnu" - pamiętamy o przeszłości, by dbać o lepszą przyszłość.