Wyróżnieni za promowanie idei równości osób z niepełnosprawnościami

Utworzono dnia 27.04.2021

Przedwielkanocnemu ferworowi (od 15 do 26 marca b.r.) w naszej Szkole towarzyszyło hasło „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Realizowaliśmy bowiem poszerzone o nasze pomysły działania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego o wspomnianej nazwie.

W ciągu dwóch tygodni przeprowadzone zostały zajęcia (świetlicowe, w trakcie godzin wychowawczych) poruszające tematykę rożnych rodzajów niepełnosprawności, towarzyszyło im czytanie serii „Bajek bez barier”, warsztaty z tyflopedagogiem, konkursy: plastyczny i literacki, powstał Padlet z serdecznymi wiadomościami oraz miały miejsce akcje „Na niebiesko dla autyzmu” (gdzie elementem ubioru, wyciętym z papieru niebieskim sercem, gadżetem lub pomalowaną dłonią ukazywano solidarność z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem) a także „Dzień kolorowych skarpet” (ubierając dwie różniące się od siebie podkreślano niedopasowanie genotypowe, ale jednocześnie akceptację, równość czy też ważność osób z Trisomią21).

INICJATYWA WŁAŚNIE ZOSTAŁA DOCENIONA. PLACÓWKA OTRZYMAŁA PAMIĄTKOWY DYPLOM, A INICJATORKA CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY ZAANGAŻOWANIE W PROMOWANIE POSTAW EMPATYCZNYCH.

W skład grupy organizatorek projektu wchodziły panie: Katarzyna Gach, Anna Palczewska, Agnieszka Urbanowicz-Orzeszko, Jolanta Gruszka, Małgorzata Stokłos.

Szczegółowe relacje, dzień po dniu mających miejsce działań odnaleźć można na szkolnym facebookowym funpageu (do odwiedzania którego serdecznie zachęcamy): https://www.facebook.com/SP1Nysa