Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża

Utworzono dnia 22.03.2021

,, Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża”

Analiza potrzeb, przeprowadzona w oparciu o diagnozy potrzeb przedłożone i zatwierdzone przez organy prowadzące szkoły, wykazała pilną konieczność wsparcia szkół województwa opolskiego w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Realizatorem projektu,, Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża”  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 jest Samorząd Województwa Opolskiego.

Celem projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych i uniwersalnych, niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy oraz rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, w szczególności ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Cel ten został zrealizowany poprzez wyposażenie szkół podstawowych województwa opolskiego w niezbędne narzędzia do pracy zdalnej, wynikającej z sytuacji epidemiologicznej w kraju, spowodowanej rozprzestrzenianiem się choroby COVID – 19.

Pośrednio wsparciem objętych zostało 68.480 uczniów uczęszczających do szkół województwa opolskiego z terenu województwa opolskiego oraz 11.046 nauczycieli, w tym 9.004 nauczycieli, dla których szkoły podstawowe są pierwszym miejscem zatrudnienia.

W ramach projektu ,, Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża”  w dniu 18 marca 2021 r. nasza szkoła otrzymała 32 laptopy, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym nauczycielom do prowadzenia z uczniami zajęć zdalnych. Koszt jednego laptopa wynosi 4.957 zł

Dzięki udziałowi w projekcie nasi nauczyciele będą mieli dostęp do webinariów oraz e-booków w zakresie m.in. obsługi platform nauczania zdalnego, ze szczególnym uwzględnieniem platformy Ms Teams oraz do bloga zawierającego treści dotyczące zdalnego nauczania, innowacyjnych metod edukacjo-pedagogicznych, inteligentnych rozwiązań, sposobów motywacji, zapobiegania wykluczeniu społecznemu wśród uczniów i nauczycieli w sytuacji izolacji, ograniczenia kontaktów społecznych i zagrożenia zakażeniem.

Poniżej przedstawiamy treść listu Pana Marszałka Andrzeja Buły.

Drodzy Nauczyciele
Mija rok, od kiedy znaleźliśmy się w sytuacji, na którą nikt z nas nie był przygotowany. Wyzwanie, przed jakim stanęły szkoły wydawało się nie do udźwignięcia. Jednak pokazaliście, że niemożliwe dla Was nie istnieje! By ułatwić Wam to trudne zadanie, postanowiliśmy doposażyć kadrę nauczycielską w niezbędny sprzęt. Jednak technologia to nie wszystko. Najważniejsi są ludzie, którzy ją wykorzystują i ci, nieco młodsi, którzy z tego korzystają. Codziennie na nowo imponujecie mi swoją pracą i motywacją, dlatego jestem przekonany, że właśnie Wy, drodzy Nauczyciele, powinniście mieć większy wpływ na kształtowanie naszej regionalnej rzeczywistości. Chciałbym, żeby nauczyciele z naszego regionu wspólnie z nami tworzyli sieć dobrej współpracy. Aby było to możliwe, ważne są nasze regularne kontakty. Dlatego będziemy przekazywać wszystkim nauczycielom informacje na temat tego, co właśnie oferujemy naszym mieszkańcom, organizacjom, a także środowiskom związanym z edukacją. Gorąco zapraszamy Was do udziału w konkursach, w których przekazujemy naszym mieszkańcom dotacje na różnorodne działania w wielu dziedzinach oraz w wydarzeniach, odbywających się w naszym regionie. Dziękuję Wam za niezliczone godziny spędzone przed monitorami, czas poświęcony na doskonalenie swoich umiejętności i za zaangażowanie, z jakim ogarniacie naszą polską – i opolską – szkolną rzeczywistość. Jestem przekonany, że razem możemy tworzyć nowoczesną, otwartą szkołę – i mocno na Was liczę!
Andrzej Buła

Utworzono dnia 08.06.2021, 09:26