Obchody majowych świąt patriotycznych

Utworzono dnia 30.04.2021
   Dłuższy niż zwyczajny weekend, jak powszechnie wiadomo związany jest z trzema ważnymi rocznicami.
   Pierwszy maja łączony ze Świętem Pracy, obecnie również z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Drugi – to dzień Flagi, podkreślający ważność bieli i czerwieni będących barwami narodowymi. Trzeci przypomina o powstałej w 1791 roku Konstytucji, będącej waleczną próbą ratowania państwa przed rozbiorowym upadkiem.
   Okazja ta stanowiła impuls do całotygodniowego szerzenia patriotyzmu w Szkolnej Społeczności.
   Zmienione w flagi, orły, narodowe serca awatary na platformie edukacyjnej, premiera autorskiego utworu „Historia o niczym” zespołów „Lynx” i „Młodzi Melomani” pod kierunkiem p. Artura Borysia, historyczny escaperoom, wykonywanie na technice kotylionów bądź też kokard narodowych, tematyczne warsztaty „Biegu historii” oraz „Podróżników w czasie”, godziny wychowawcze, akcja #JestemPatriotą (w ramach której powstają zdjęcia z flagami, patriotyczne recytacje i śpiewy), w młodszych klasach krzyżówki, kolorowanki oraz dla wszystkich zachęta do uczestnictwa w ogólnopolskich konkursach.
   Tak majówkowo pod hasłem: "Historia o niczym", ale o W-S-Z-Y-S-T-K-I-M świętuje Jedynka.