10-14 maja świętujemy Tydzień Europejski

Utworzono dnia 10.05.2021

Maj poza tym, że jest miesiącem Egzaminów Dojrzałości oraz Ósmoklasisty to również miesiąc w którego dziewiątym dniu przypada Dzień Europy – ustanowiony jako święto jedności i pokoju w rocznicę ogłoszenia Planu Schumana z 1950 roku tworzącego Europejską Wspólnotę Węgla i Stali (pierwsza ponadnarodową instytucję europejską, do której z biegiem lat dołączały kolejne państwa i stała się zalążkiem współcześnie nam znanej Unii Europejskiej).
   O tych ważnych dla naszego kontynentu wydarzeniach pamiętamy poprzez rozpoczynający się dziś Tydzień Europejski. Społeczność szkolną czeka wiele wyzwań i atrakcji, m.in.: spotkania on-line z przedstawicielami Punktu Informacji Europejskiej z Wrocławia, dyktando „Dictator Champion”, Music show – „Jaka to melodia?” – konkurs z zakresu znajomości popularnych utworów, quiz muzyczny dla klas młodszych „Felicita”, karaoke w języku niemieckim, konkursy plastyczne i kulinarne. Każdego dnia Uczniowie przeniosą się w niezwykłą, wirtualną podróż po krajach europejskich – dostrzegając jak ważne jest „Zjednoczenie w różnorodności” – jak głosi hasło Unii Europejskiej.
Organizatorkami wydarzenia są nauczycielki j. angielskiego