Uwaga, zmiana planu i rozkładu dowozu dzieci autobusem szkolnym!

Utworzono dnia 11.09.2021

Szanowni Państwo,

W związku z tym, że opieką świetlicową w naszej szkole na dzień 8.09.2021r.  objęto już ponad 155 uczniów, mając na względzie wspólne bezpieczeństwo, a także możliwości kadrowe i lokalowe,  jesteśmy zmuszeni dokonać zmian organizacyjnych w pracy szkoły, wprowadzając w edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III) dwuzmianowość ( klasy będą uczyć się dwa dni na późniejszą godzinę, trzy dni od ósmej lub na odwrót, ostatnie zajęcia będą kończyć się przeważnie o godz. 14.15).

Przez ubiegły rok szkolny stosowanie takiego rozwiązania przyniosło oczekiwane rezultaty, szczególnie związane z bezpieczeństwem i organizacją procesu kształcenia, wychowania i opieki w okresie częściowego ograniczenia funkcjonowania szkoły, ze względu na zwiększone ryzyko zagrożenia uczniów i pracowników zakażeniem Covid-19.

Nikt z nas nie przypuszczał, że opieką świetlicową będzie zainteresowanych tak wielu rodziców/opiekunów uczniów klas I-III,  a wciąż zapisywani są kolejni.

Przy obecnym stanie, kiedy po lekcjach w świetlicy przebywa jednocześnie tyle dzieci, zagwarantowanie bezpiecznej opieki w grupach co najwyżej 25 osobowych nie jest możliwe, nawet kiedy korzystamy z dodatkowych sal lekcyjnych I-III i kiedy na opiekę świetlicową przeznaczamy aż pięć etatów nauczycieli świetlicy.

Dlatego od najbliższego poniedziałku tj. 13.09.2021r. nastąpi zmiana planu, który będzie dostępny na stronie internetowej szkoły: sp1nysa.eu i zostanie też w dniu dzisiejszym przekazany dzieciom przez wychowawców.

Od poniedziałku każde dziecko zapisane do świetlicy będzie miało zapewnioną opiekę przed i/lub po lekcjach. Takie rozwiązanie pozwoli nam zorganizować opiekę w mniejszych grupach i uniknąć przepełnienia dzieci w pomieszczeniach świetlicowych.

Jeżeli będzie to konieczne, zapewnimy dodatkowe kursy autobusu szkolnego dla uczniów I-III dojeżdżających do szkoły.

Informujemy, że od poniedziałku 13.09.2021 obowiązuje nowy poniższy grafik kursowania autobusu szkolnego uczniów klas I-III (dodatkowy kurs z opiekunem)

Przywóz do szkoły – odjazd z Sękowic o godz. 7:15 przez Radzikowice i Jędrzychów – KURS 1

Przywóz do szkoły – odjazd z Sękowic o godz. 9:00 przez Radzikowice i Jędrzychów – KURS 2

Powrót ze szkoły - odjazd 14:30

Świetlica jest czynna codziennie od 7.00 do 16.30.

Na stronie internetowej szkoły pojawi się również nowy grafik obiadów.

Kierując się dobrem całej społeczności szkolnej,  liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej kwestii.

Nowy plan lekcji klas 1-3.

Bożena Węglarz- Dyrektor Szkoły

ZAŁĄCZNIKI:

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Licznik odwiedzin: