Jako placówka kierująca się na co dzień ideami korczakowskimi, wysłuchujemy głosu Uczniów. Każde dziecko i każdy nastolatek jest Podmiotem, któremu oddajemy głos w sprawach ważnych, ich dotyczących. Janusz Korczak (Henryk Goldszmit) uczył Dzieci samorządności. Idąc jego śladami część władzy przekazywana jest co roku w naszej Szkole przedstawicielom większości zasiadającej w ławkach po tej drugiej, nienauczycielskiej stronie biurka.
Nad tym żeby wszystko przebiegało według demokratycznych zasad czuwały m.in. dwie panie Ewy – E. Witkowska i E. Kardela-Dyrka.
Warunkiem kandydowania było dostarczenie „listy poparcia” na której znaleźć się musiała odpowiednia ilość ważnych podpisów szkolnych koleżanek i kolegów. Następnie ruszyła tygodniowa kampania – z plakatami, ulotkami, jednak bez wieców wyborczych.
Po niej nastała cisza wyborcza, w trakcie której przygotowano lokal, urnę, listy uprawnionych do oddania głosu oraz najważniejsze … karty do głosowania oznaczone pieczęcią szkolną. I wreszcie nadszedł ten dzień... Poniedziałek, 28 września. W bibliotece, która została zamieniona w lokal wyborczy z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego swoje głosy Uczniowie oddawali w godzinach od 8:00 do 15:55, według wyznaczonego harmonogramu. Podekscytowani kandydaci oczekiwali na wyniki. Decyzją Społeczności szkolnej Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Martyna Trojak z klasy 8b a funkcję zastępcy pełnić będzie Jan Pietrzak z klasy 7f. Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy ze Społecznością Szkolną.
W wyborach do Samorządu Uczniowskiego startowało 10 kandydatów z klas III-VIII.