Umicore w naszej szkole!

Utworzono dnia 24.11.2022

Umicore uruchamia pakiet edukacyjny na temat zrównoważonych technologii dla uczniów naszej szkoły.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Baterie doładowują naszą codzienność”. Jest to pilotażowy autorski program nauczania, którego celem jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie zrównoważonego rozwoju, elektromobilności i materiałów akumulatorowych oraz wzbudzenie entuzjazmu do nauki przedmiotów ścisłych, przyrodniczych i związanych z nowoczesnymi technologiami.

Inicjatorem projektu, głównym partnerem i fundatorem materiałów edukacyjnych jest firma Umicore a partnerem merytorycznym programu jest Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie.

Projekt będzie realizowany w ramach zajęć dodatkowych a uczestnikami jest 30 uczniów klas 8, aktywnych członków koła ekologicznego „Ekobadacze”. Zajęcia prowadzone będą przez panie Ewę Kardelę-Dyrkę i Ewę Szulc.

W dniu 24.11.2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste przekazanie pakietów edukacyjnych w skład których weszły podręczniki dla nauczycieli, zeszyty ćwiczeń dla uczniów oraz zestawy eksperymentalne.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich trzech partnerów projektu oraz przedstawiciele władz miasta:

Burmistrz Nysy – pan Kordian Kolbiarz

Zastępca Burmistrza Nysy – pan Marek Rymarz

Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty – pan Adam Fujarczuk

Dyrektor Zakładu Umicore Poland Nysa – pan Dariusz Jurczak

Kierownik ds. komunikacji Umicore Poland Nysa – pani Agata Czechowska

Menadżer HR Umicore Poland Nysa – pani Wiwiana Ziółkowska

Prorektor ds. studenckich i dydaktyki PANS w Nysie – pan Mariusz Kłosowski

Dyrektor Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy PANS w Nysie – pan Piotr Chwastyk

Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej PANS w Nysie – pani Anna Opałka

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie – pani Bożena Węglarz

Wicedyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie – pani Małgorzata Brodziak i pan Rafał Kret.

Umicore w SP1

Utworzono dnia 24.11.2022, 20:02

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Licznik odwiedzin: