Sportowe Talenty

Utworzono dnia 05.12.2022

Szanowni Państwo!

Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki przygotowały bezpłatny program ,,SPORTOWE TALENTY " , którego celem jest poszukiwanie wśród dzieci i młodzieży kandydatów do uprawiania sportu zawodowego.

Program ma również na celu aktywizację młodego pokolenia do częstszej aktywności fizycznej.

Każdy uczeń klas IV-VIII, którego rodzice / prawni opiekunowie wyrażą na to pisemną zgodę ( wypełnia przekazaną dzieciom deklarację ), będzie pod opieką nauczyciela wykonywał podczas zajęć wychowania fizycznego testy sprawności fizycznej, z których wyniki nauczyciel będzie wprowadzał do systemu.

Dzięki stronie stronie:  SportoweTalenty.gov.pl nauczyciele wychowania fizycznego będą mogli z łatwością odkrywać i typować sportowe talenty oraz śledzić postępy uczniów dzięki  przeprowadzanym prostym testom sprawnościowym.

Zanonimizowane wyniki testów zostaną udostępnione związkom i klubom sportowym, które będą mogły kontaktować się z naszą szkołą, prosząc o kontakt z rodzicami, aby zaproponować im dalszy sportowy rozwój ich dziecka w danej dziedzinie sportowej.

To rodzice zdecydują, czy chcą, żeby ich dziecko uprawiało sport i mogą przyczynić się do odkrycia sportowego talentu swoich pociech.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w programie.

Wypełniuone deklaracje należy złożyć w sekretariacie szkoły lub przekazać wychowawcy klasy.

Więcej o projekcie można przeczytać na naszej szkolnej stronie lub na stronie : https://sportowetalenty.gov.pl/

ZAŁĄCZNIKI:

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Licznik odwiedzin: