Utworzono dnia 25.02.2022

Laboratoria Przyszłości – nowoczesne pracownie w naszej szkole.

Mamy przyjemność przedstawić naszej społeczności szkolnej, dwie nowoczesne pracownie wykonane w ramach ogólnopolskiego projektu – Laboratoria Przyszłości, jako inicjatywę edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Opisywany projekt jest największą inwestycją w nowoczesną edukację w historii Polski.

Dzięki pozyskaniu środków pieniężnych w wysokości ponad 180 tys. zł. udało nam się przygotować dwie pracownie: językową (audio – wizualną) oraz biologiczno – geograficzną z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości VR. Oba gabinety wyposażone zostały w nowoczesne meble, sprzęt i oprogramowanie do ich obsługi. Dodatkowo, ze środków własnych wymieniliśmy w obu pracowniach oświetlenie, grzejniki i położyliśmy nową wykładzinę PWC. W pracowni komputerowej umieszczona została profesjonalna drukarka 3d.

Mamy nadzieję, że dzięki tym inwestycjom jeszcze bardziej zachęcimy uczniów do poznawania nowych technologii, a zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Licznik odwiedzin: